Tri najkrajšie návrhy erbu Košíc už zdobia steny základných škôl v meste

Pri príležitosti 650. výročia udelenia erbovej listy mestu Košice usporiadalo mesto súťaž s názvom „Nakresli Erb pre svoje mesto“. Cieľom bolo nakresliť svoju vlastnú predstavu erbu, nesmeli ale kopírovať podobu mestského erbu.

     Súťažné práce hodnotila odborná porota zložená zo skúsených odborníkov. Kategóriu najmodernejší erb sa podarilo vyhrať. našim žiačkam Sofii Zniszczolovej a Tamare Begeniovej zo 4.A

     Tri víťazné školy už majú svoje erby namaľované na stenách škôl, aby sa nádejní výtvarníci mohli svojimi dielami pochváliť ostatným. Maľby na stenách škôl vznikli vďaka dobrovoľníkom a to Viktorovi Feherovi a jeho profesionálnemu tímu, ktorý tieto obrázky prekreslil bez nároku na honorár.

     Našim žiačkam ešte raz srdečne blahoželáme a ďakujeme!

https://www.kosice.sk/clanok/tri-najkrajsie-navrhy-erbu-kosic-uz-zdobia-steny-zakladnych-skol-v-meste

 

Posted in Aktuálne.